MENU

Comtegra CUP 2015 pod hasłem „Transformacja IT”

7 lipca 2015Rynek

Transformacja IT – zdaniem organizatorów Comtegra CUP 2014 – dla działów IT w organizacjach oznacza konieczność wyprzedzania zmian rynkowych, tak by dostarczać wewnętrzne usługi IT jeszcze szybciej, bardziej elastycznie, a jednocześnie taniej. ITwiz był partnerem konferencji.

Bartko Dębkowski / Kreatyw! Media

„Obecnie działy IT świadczące usługi na potrzeby biznesu stają przed wyzwaniem narzucanym przez tempo zmian na rynku: jak adresować szybko rotujące potrzeby biznesu przy jak najniższych nakładach inwestycyjnych i w czasie idącym w godziny czy minuty? Transformacja dla działów IT oznacza migrację z pozycji wewnętrznego centrum kosztów w stronę partnera biznesowego dla innych działów organizacji, inicjującego i kreującego produkty oraz sposoby ich sprzedaży. Drugim możliwym scenariuszem dla IT jest transformacja w kierunku centrum usług wspólnych dla innych komórek firmy” – mówi Piotr Jelski, prezes zarządu Comtegra. „W obu przypadkach usługa świadczona na potrzeby biznesu powinna charakteryzować się dynamiką, konkurencyjnością oraz łatwą i klarowną rozliczalnością kosztów” – dodaje.

Transformacja dla działów IT oznacza migrację z pozycji wewnętrznego centrum kosztów w stronę partnera biznesowego dla innych działów biznesowych, inicjującego i kreującego produkty oraz sposoby ich sprzedaży. Drugim możliwym scenariuszem dla IT jest transformacja w kierunku centrum usług wspólnych dla innych komórek organizacji.

Comtegra CUP, w tym roku zorganizowana po raz 4., jest największą konferencją tej firmy skierowaną do obecnych i potencjalnych klientów. Rokrocznie wydarzenie wspierają partnerzy organizacji, których technologie i rozwiązania integruje Comtegra. „Tegoroczna edycja spotkania była wyjątkowa, a jej unikalność wynikała z transformacji, której również podlega Comtegra. Widząc zmieniające się potrzeby klientów, rozszerzamy portfolio świadczonych usług, wchodząc w nowe obszary kompetencyjne. Wyrazem tych zmian była zarówno formuła konferencji – realizowana w tym roku po raz pierwszy w formie dwóch ścieżek technologicznych: Wirtualizacja i Przetwarzanie danych oraz Data Protection i Bezpieczeństwo – jak również forma prezentacji – case studies prowadzone wspólnie z klientami” – twierdzi Piotr Jelski.

W tym roku konferencję wsparła rekordowa liczba partnerów. W ramach ścieżki „Wirtualizacja & Przetwarzanie danych” były to firmy: VMware, EMC, NetApp, DataDirect Networks oraz Cisco i Intel. Ścieżkę „Data Protection & Bezpieczeństwo” prezentowały firmy: Veeam, CommVault, Intel Security, CheckPoint oraz Quantum.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »