MENU

NextiraOne dodaje obsługę 10 nowych technologii do usługi OneCockpit

16 stycznia 2014Rynek

Dotyczą one rozwiązania obszaru aplikacji, data center, collaboration oraz infrastruktury. OneCockpit został opracowany w celu zapewnienia pełnego obrazu infrastruktury w czasie rzeczywistym, a także wczesnego ostrzegania o potencjalnych problemach z jej wydajnością infrastruktury IT.

onecockpit

OneCockpit, zaprojektowany i stworzony w całości przez ekspertów NextiraOne, jest usługą monitorowania i zarządzania systemami informatycznymi, łączącą w jednym interfejsie szeroki zakres technologii. Dzięki temu umożliwia swoim użytkownikom przegląd całej infrastruktury oraz dostęp do szczegółowych informacji na temat wielu kluczowych technologii, w tym aplikacji, rozwiązań data center i collaboration. OneCockpit daje dostęp w czasie rzeczywistym do danych na temat całości infrastruktury. Pozwala to podejmować działania wyprzedzające w odniesieniu do wąskich gardeł systemu a tym samym poprawiać wydajność infrastruktury i obniżać koszty jej użytkowania.

Wersja 2 OneCockpit daje możliwość monitorowania i zarządzania dziesięcioma nowymi technologiami i aplikacjami, w tym całością systemów data center, rozwiązaniami z obszaru collaboration oraz aplikacjami. Obecna wersja OneCockpit zwiększa wsparcie rozwiązań collaboration o systemy Avaya, Cisco Business Edition 6000 (BE6K), Alcatel OTBE oraz bramki AudioCodes. Nowa wersja poszerza również zakres obsługiwanych technologii data center poprzez dodanie rozwiązań pamięci masowej NetApp, co w połączeniu z technologiami Cisco Nexus & UCS i VMware wprowadzonymi w pierwotnej wersji OneCockpit oznacza, iż usługa obejmuje obecnie wszystkie rozwiązania NextiraOne oparte na FlexPod i ExpressPod.

W zakresie technologii sieciowej, OneCockpit wspiera infrastrukturę sieci LAN/WAN oraz infrastrukturę bezprzewodową, dzięki dodanym w wersji 2 technologiom bezprzewodowym Cisco i Alcatel, w tym Cisco CBQoS i IPSLA. Tym samym gromadzi informacje dotyczące jakości działania sieci zbudowanych na bazie rozwiązań Cisco Networking, zaprojektowanych i wdrożonych przez NextiraOne. Wersja 2 OneCockpit obejmuje również dodatkowe aplikacje, w tym Microsoft Exchange, wspierając użytkowników końcowych korzystających z rozwiązań pracy grupowej.

NextiraOne zapowiada dalszy rozwój usługi OneCockpit.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »