InfrastrukturaRynek

Dell Technologies prezentuje laptopa wspieranego sztuczną inteligencją

Wykorzystanie sztucznej inteligencji ma pozwolić na podniesienie wydajności oraz wygody pracy z komputerem Dell Latitude 9510. Ma to być również najmniejszy i najlżejszy z dostępnych obecnie na rynku komputerów osobistych wyposażonych w ekran o przekątnej 15 cali. Wśród zaprezentowanych nowości znalazły się też m.in. korzystający z technologii InfinityEdge laptop Dell XPS 13 oraz szeroka gama nowych monitorów. Wszystkie urządzenia gotowe są na łączność 5G i wyróżniają się oryginalnym wzornictwem.

Dell Technologies prezentuje laptopa wspieranego sztuczną inteligencją

Należący do serii komputerów Latitude 9000 nowy model Latitude 9510 to według przedstawicieli Dell Technologies najmniejszy i najlżejszy na świecie komercyjny 15-calowy komputer PC. Ma on takie same wymiary jak większość laptopów 14-calowych i waży niespełna 1,5 kg. Jak informuje producent laptop gwarantuje łączność Wi-Fi 6 i technologię szerokopasmową 5G, zapewnia także bardzo długi czas pracy bez ładowania (według testów nawet ponad 30 godzin). Dell Latitude 9510 wyposażono w procesory Intel Core i7 nawet dziesiątej generacji oraz technologię vPro. Obudowa komputera wykonana została z frezowanego aluminium ze szlifowanymi krawędziami, prezentując ciekawy design.

Sztuczna inteligencja w służbie Latitude 9510

Jak zapewniają przedstawiciele producenta, laptop Dell Latitude 9510 wyposażony jest w pierwsze na świecie, zautomatyzowane rozwiązanie odpowiadające na bieżącą optymalizację działania sprzętu, a także – aspektów związanych z bezpiecznym uwierzytelnianiem użytkownika. I tak, na środowisko optymalizacyjne dostępne w modelu Dell Latitude 9510 składają się funkcje:

ExpressResponse przyspiesza działanie komputera Funkcja, w której wykorzystano technologię Intel Adaptix, oparta jest na uczeniu maszynowym i preferencjach użytkownika. Umożliwia szybsze uruchamianie często używanych aplikacji i błyskawiczne przełączanie między nimi. Zwiększa też ogólną wydajność aplikacji.

ExpressCharge wydłuża czas pracy na zasilaniu z akumulatora. Gdy stopień naładowania akumulatora spadnie poniżej określonego poziomu, Dell Latitude 9510 dostosowuje swoje ustawienia oszczędzając zasoby np. poprzez przyciemnienie ekranu. Użytkownik może również wybrać tryb ładowania ExpressCharge Boost, który pozwala naładować akumulator do poziomu 35% w ciągu 15 minut, aby szybko wznowić pracę w krytycznym momencie.

ExpressSign-in umożliwia szybkie i bezpieczne logowanie. Wedle zapowiedzi funkcja ta wyczuwa obecność użytkownika, a co za tym idzie – przyspiesza logowanie oraz zwiększa bezpieczeństwo i ergonomię pracy. Funkcjonalność ExpressSign-in wykorzystuje technologie Intel Context Sensing i Windows Hello.

Funkcja Intelligent Audio sprawia, że nie jest potrzebny dodatkowy głośnik. Laptop Dell Latitude 9510 posiada wbudowane, skierowane w górę głośniki, wzmacniacz o dużej mocy oraz cztery mikrofony z funkcją redukcji szumu.

Dell XPS 13: czterostronny wyświetlacz z technologią InfnityEdge

Dell XPS 13 to wykorzystujący nowoczesne wzornictwo elegancki laptop stworzony przy pomocy takich materiałów jak frezowane aluminium, włókno węglowe, tkanina z włókna szklanego oraz hartowane szkło Corning Gorilla. Producent zastosował w tym komputerze technologię InfinityEdge, która sprawia, że ekran praktycznie nie ma ramek, a XPS 13 jest mniejszy i cieńszy niż modele produkowane wcześniej. Nowy wyświetlacz jest z kolei o 6,8% większy (sięga do wszystkich czterech krawędzi) i ma o 25% większą jasność od poprzednich modeli.

Laptop Dell XPS 13 został wyposażony w mobilne procesory Gen Intel Core 10nm dziesiątej generacji i jak zapewniają przedstawiciele Dell może pracować bez ładowania nawet przez 19 godzin. Komputer jest dostępny w wersji tradycyjnej z systemem operacyjnym Windows 10 lub w wersji dla programistów (Developer Edition) z systemem Ubuntu 18.04LTS.

Nowe monitory – do gier i dla biznesu

Najnowsza generacja monitorów Dell stanowić ma m.in. odpowiedź na zróżnicowane wymagania zarówno użytkowników biznesowych, jak i entuzjastów gier. Według informacji przedstawicieli producenta, Dell 86 4K Interactive Touch Monitor sprawdzi się jako centrum komunikacji w każdej sali konferencyjnej lub klasie, umożliwiając użytkownikom efektywną współpracę. Z kolei na wyświetlaczu monitora UltraSharp 43 4K USB-C można jednocześnie oglądać treści pochodzące z czterech podłączonych do niego komputerów.

Inny nowy produkt – UltraSharp 27 4K USB-C Monitor, wyposażony w technologię DisplayHDR 400 z certyfikatem VESA – ma, jak informują pracownicy Dell, największe pokrycie kolorów w swojej klasie (nawet na poziomie 95%), zapewniające realistyczne odwzorowanie barw. Monitor Alienware 25 Gaming został z kolei zbudowany z myślą o szybkości. Według przedstawicieli producenta dysponuje on pokryciem kolorów sRGB na poziomie 99%, a dzięki technologii IPS zapewnia bogatą gamę barw, częstotliwość odświeżania 240 Hz i krótki czas reakcji (1 ms). Urządzenie to zostało wyposażone w kartę AMD Radeon FreeSync i jest zgodne ze standardem G-Sync.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *