MENU

Forcepoint zwiększy zatrudnienie w krakowskim centrum rozwojowym

14 października 2016Branża, Praca, Programiści, Rynek

W Krakowie rozwijane są m.in. rozwiązania bezpieczeństwa sieciowego firmy Forcepoint. Poszukiwani są głownie programiści. Wzmocnienie krakowskiego zespołu jest częścią inwestycji realizowanych na polskim rynku.

programowanie

Firma Forcepoint specjalizuje się m.in. w rozwiązaniach związanych z bezpieczeństwem i filtrowaniem treści internetowych. Na ofertę amerykańskiej spółki składają się zarówno technologie dla firm sektora MSP i rozwiązania oraz usługi dla odbiorców korporacyjnych, jak i wysoce wyspecjalizowane narzędzia dla służb bezpieczeństwa. Pod obecną nazwą spółka działa od stycznia br. Wcześniej firma funkcjonowała pod marką Raytheon|Websense.

Działający formalnie od połowy roku polski oddział Forcepoint zatrudnia obecnie ok. 70 osób. Większość z nich to osoby zatrudnione w krakowskim zespole rozwojowym – W Krakowie zlokalizowane jest centrum developerskie odpowiedzialne głównie za rozwijanie rozwiązań firmy Forcepoint związanych z ochroną środowisk sieciowych – ze szczególnym naciskiem na rozwój projektów związanych z modelem cloud computing. Nabór pracowników wciąż trwa – poszukiwani są głownie programiści.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

One Response to Forcepoint zwiększy zatrudnienie w krakowskim centrum rozwojowym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »