MENU

W Polsce jest już Hewlett-Packard Enterprise i HP Inc

11 marca 2015Blog redakcji

Pod koniec lutego 2015 roku zarejestrowano w Polsce firmę Hewlett-Packard Enterprise sp. z o.o. oraz HP Inc. To druga i trzecia – obok Hewlett-Packard sp. z o.o. – firma tego koncernu w Polsce. Przybliża ona realizację strategii Meg Whitman, CEO HP podziału firmy na HP Inc. i HP Enterprise.

IMG_0259

Jak się dowiadujemy, podział zasobów obecnego Hewlett-Packard sp. z o.o. w Polsce pomiędzy HP Inc. oraz HP Enterprise zacząć się ma w II połowie roku. Prawdopodobne jest, że Hewlett-Packard Enterprise sp. z o.o. kierować będzie Paweł Czajkowski, obecny dyrektor generalny HP Polska, który firmą tą kieruje już od 10 lat. Z firmą tą związany jest de facto od samego początku, czyli od roku 1991 z ok. 6-letnią przerwą na pracę w firmie Ster-Projekt. Natomiast HP Inc. w Polsce kierować ma Jacek Żurowski szef działu PPS w HP Polska od października 2014 r. W HP pracuje on od 10 lat.

Obie firmy mają zacząć działać jako osobne podmioty – zgodnie z zapowiedziami Meg Whitman – najpóźniej 1 listopada 2015 r., czyli wraz z rozpoczęciem przez Hewlett-Packard nowego roku finansowego. Plan podziału ogłoszono w październiku 2014 r.  HP Inc.  ma skupić się na rozwoju oferty komputerów osobistych i urządzeń wydruku, HP Enterprise zaś na sprzedaży rozwiązań i usług korporacyjnych. Zmiany mają ułatwić realizację obecnej strategii rynkowej firmy. Zakłada ona m.in. wzmocnienie pozycji HP w obszarze działalności usługowej, a także uniezależnienie działalności od segmentu drukarek i komputerów PC.

W ofercie Hewlett-Packard Enterprise znajdą się serwery, pamięci masowe, systemy sieciowe, systemy konwergentne, a także rozwiązania cloud computing. Kierownictwo nad spółką Hewlett-Packard Enterprise obejmie Meg Whitman, obecna dyrektor generalna koncernu HP. Oferta HP Inc. obejmować będzie m.in. komputery osobiste i terminale mobilne, a także urządzenia wydruku. Już teraz zapowiadany jest rozwój oferty HP Inc. w obszarze druku 3D. Spółką pokieruje Dion Weisler, obecny wiceprezes firmy odpowiedzialny za dział Printing and Personal Systems.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »