PracaProgramowanie

Accenture chce do 2018 roku zatrudnić w Polsce 2200 pracowników

Tylko w łódzkim centrum technologicznym Accenture na specjalistów IT czeka aż 200 stanowisk. Wysokie kompetencje polskich pracowników zajmujących się opracowywaniem nowych technologii dla biznesu to jeden z najważniejszych czynników, dzięki którym polskie Accenture ma ambitne plany rozwoju w Polsce.

Accenture chce do 2018 roku zatrudnić w Polsce 2200 pracowników

W całej Polsce, w ciągu roku zatrudnienie może znaleźć aż 2200 osób. W łódzkim centrum technologicznym, które zostało uruchomione w 2005 roku i stanowi jeden z najważniejszych punktów na mapie obecności korporacji w Polsce, już teraz pracuje niemal 400 specjalistów IT. W ciągu ostatnich 6 lat centrum zwiększyło zatrudnienie niemal 6-krotnie, lecz okazuje się, że to była tylko przygrywka. Aktualne plany mówią o znacznie szybszym wzroście zatrudnienia przewyższającym dynamikę lat ubiegłych.

Accenture w Łodzi chce zatrudnić kolejne 200 osób, z czego większość otwartych pozycji to stanowiska dla programistów i testerów oprogramowania. Firma chce ich przyciągnąć nie tylko dobrymi warunkami pracy i prestiżem marki, lecz tym co, jak pokazują badania jest jedną z kluczowych kwestii dla dzisiejszych pracowników – jakością projektów przy jakich będą mieli okazję rozwijać swoje kompetencje.

Poszukiwane przez Accenture specjalizacje

W pierwszej kolejności szukamy pracowników z doświadczeniem w technologiach .Net i Java, jak również specjalistów w dziedzinach centrów danych i instalacji mainframe. Mocno rozwijamy także dział usług SAP,  który wg. ostrożnych szacunków w Polsce wart jest ponad 1 mld zł” – mówi Witold Rogowski, dyrektor zarządzający technologicznym centrum Accenture w Łodzi.

W pierwszej kolejności Accenture szuka pracowników z doświadczeniem w technologiach .Net i Java, jak również specjalistów w dziedzinach centrów danych i instalacji mainframe. Mocno rozwijamy także dział usług SAP, który wg. ostrożnych szacunków w Polsce wart jest ponad 1 mld zł.

Chcemy zatrudnić osoby o zróżnicowanym doświadczeniu. Od praktykantów, do wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Większość osób, które poszukujemy to pracownicy z doświadczeniem ok. 3-letnim, zdolni do samodzielnego prowadzenia projektów. Tych u nas nie brakuje i co istotne są to wdrożenia niezwykle ciekawe, prestiżowe” – dodaje Witold Rogowski.

Z Polski na globalną skalę

Łódzki oddział Accenture należy do globalnej sieci Global Delivery Network, jednostek opracowujących nowe technologie dla biznesu. To przekłada się na skalę i atrakcyjność projektów, jakie realizuje. Choć inżynierowie Accenture stacjonują w Łodzi, pracują nad projektami na całym świecie. Stanowią odrębne zespoły projektowe lub wchodzą w skład większych projektów międzynarodowych realizowanych przez oddziały Accenture rozsiane na całym globie.

Zatrudnienie w krótkim czasie kilku tysięcy osób to pozytywny sygnał rozwoju Accenture w Polsce, ale i duże wyzwanie. Aby mu sprostać firma ruszyła z dużą kampanią employer brandingową #befutureproof. Podkreśla w niej jedną z najistotniejszych zalet pracy w Accenture, którą jest możliwość szybkiego rozwoju dzięki pracy w globalnym środowisku i zróżnicowanych, dużych projektach. Jak mówią sami bohaterowie kampanii, pomimo długoletniej pracy w jednej firmie, czują się tak jakby zmieniali pracę wielokrotnie. To sprawia, że nie obawiają się swojej przyszłości na rynku pracy, są tzw. ludźmi #futureproof.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *